Merhabalar Peşimden Gel sakinleri. Yepyeni bir turla Karadeniz’e geri dönüyoruz. Detayları yazının devamında bulabilirsiniz

 

TÜRKİYE’NİN 10’UNCU, KARADENİZ’İN 2’NCİ SAKİN ŞEHRİ (CITTASLOW) ŞAVŞAT

KAFKASLARIN KARA ORMAN’I SİZLERİ BÜYÜLEYECEK

SAKİN ŞEHİR & ŞAVŞAT

TUR PROGRAMI

  Turumuz toplamda 3 gün sürmekle birlikte ücreti de 650TL ‘dir.
  1. GÜN

TRABZON – ARTVİN – ARDANUÇ – ŞAVŞAT

Trabzon’da en geç 08:30’da buluşmanın ardından sahil boyu Hopa’ya kadar giderek, güney istikametine doğru hareket ediyoruz ve 690m rakımlı Cankurtaran Geçidi’ni aşarak Borçka’ya iniyoruz. Burada kısa bir mola verdikten sonra Şavşat’a devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde Çoruh Nehri kıyısında öğle yemeğimizi yedikten sonra dileyenlerle en uzun zipline aktivitesine katılıyoruz. Ardından Artvin’de Atatepe’ye çıkarak, şehri kuşbakışı seyredip fotoğraflıyoruz. Ayrıca Türkiye’nin en büyük Atatürk heykelini de gördükten sonra yolumuz üzerinde dünyanın en yüksek 6. beton barajı olan Deriner Barajı’nı da görüp seyir terasından manzara fotoğrafları almanın ardından yolumuza devam ediyoruz. Ardanuç’ta Cehennem Deresi Kanyonu ziyareti yaparak, fotoğraflar çekiyoruz. Soğuksu mevkiinde meyve pazarında durup alışveriş yaptıktan sonra da Şavşat’a giriş yapıyoruz ve Yavuzköy seyir terasında fotoğraf molası verip, ardından konaklayacak olduğumuz bungalovlarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizin ardından dinlenmeye çekiliyoruz.

  • Konaklama: Şavşat

 

  1. GÜN

MEŞELİ KARAGÖL – VELİKÖY – PINARLI – BALIKGÖL – ŞRATA GÖLLERİ

Kahvaltımızın ardından yürüyerek yola çıkıyoruz, aracımız da peşimizden bizi takip ediyor. Kocabeyköy’de dolaştıktan sonra, belli bir noktada aracımıza yerleşerek Meşeli Köyü’nde bulunan Karagöl’ü ziyaret ediyoruz. Gölün etrafını dolaştıktan sonra öğle yemeğimizi yemek için rotamızı Pınarlı Köyü’ne çeviriyoruz. Aracımızdan bir noktada ayrılıyoruz ve orman içi bir yürüyüşün ardından Balıkgöl’e ulaşıyoruz. Bir yandan etkileyici manzara karşısında ayılıp bayılırken bir yandan da bu muhteşem doğanın fotoğraflarını çekiyoruz. Müthiş öğle yemeğimizi yedikten sonra göl kenarında serbest zaman veriyoruz. Dileyenlerle biraz daha yürüyerek Şrata göllerine ulaşıyoruz. Hatta hava durumuna göre dileyenler bu göllerde yüzebilirler. Ardından Balıkgöl’e geri dönüp aracımıza yerleşiyoruz ve önce Sahara’ya çıkıp uçurumun kenarında muhteşem manzaraya nazır günbatımını bekliyoruz. Günbatımını seyreylemenin ardından konakladığımız bungalovlara geri dönüyoruz.

  • Konaklama: Şavşat

 

  1. GÜN

CEVİZLİ – CİRİTDÜZÜ – FINDIKLI ÇAĞLAYAN VADİSİ

Kahvaltımızın ardından aracımıza yerleşiyoruz ve Cevizli Köyü’nde bulunan Tibeti Kilise kalıntılarını ziyaret ediyoruz. Burada meyve, çay – kahve molası verdikten sonra Şavşat’ın girişinde bulunan Şavşat Kalesini de ziyaret edip fotoğraflamanın ardından sahil yoluna giriyoruz ve batı istikametinde devam ederek Fındıklı’da çay bahçelerinin arasında yer alan ve Laz Konakları olarak bilinen, tarihi taş/ahşap konakların bulunduğu Çağlayan Vadisi’ne giriyoruz. Burada keyifli vakit geçidikten sonra Fındıklı’nın meşhur doğal dondurmasının da tadına bakarak ardından Trabzon’a doğru dönüşe geçiyoruz ve turumuzu sonlandırıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Profesyonel Rehberlik Hizmeti
2 gece yarım pansiyon (HB) konaklama
2 kahvaltı ve 2 akşam yemeği
Konforlu araçlarla seyahat
Turda belirtilen tüm ara transferler
Müze, ören yeri ve milli park girişleri
TÜRSAB Zorunlu Seyahat Sigortası
KDV
Fotoğraf (iPhone telefonu olanlara Airdrop üzerinden bizim çektiğimiz fotoğraf ve videolar atılacaktır.)

 Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Gidiş-Dönüş Uçak veya otobüs biletleri – Trabzon’a ulaşım
Öğle yemekleri ve ilk gün kahvaltı ile son gün akşam yemeği
Kişisel harcamalar, hediyelik eşyalar ve elde olmayan nedenlerden doğabilecek ekstra masraflar
Oteldeki ekstralar

 Tur Hakkında Önemli Notlar:

Turumuza dünyanın her yerinden katılım olduğundan ve her dönem farklı fiyat uygulamaları yapıldığından, hava ve karayolu ile ulaşım fiyata dahil değildir. Denizyolu ile gelen yok, demiryolu da zaten Karadeniz’de yok. Bir gün inşaallah o da olacak.
Unutmayınız ki, uçak fiyatları her an değişebiliyor. Hatta yoğun sezonda ve özel günlerde yer bulmak zor veya çok pahalı olabiliyor. Rezervasyonunuzu ne kadar erken yaptırırsanız sizin için o kadar avantajlı olacaktır. Dilerseniz Endemic Tours olarak biz de sizlere bilet konusunda yardımcı olabiliriz.

Turumuza kesin kayıt için gerekenler:

Katılımcıların kimlikte yazılı şekilde tam adı-soyadı
Zorunlu seyahat sigortası ve tur dosyası için TC kimlik numaraları
GSM numaraları, mail adresleri
Tur bedelinin %30’u kadar kapora alınır, geri kalan tura çıkmadan en geç 2 hafta önce tahsil edilir.

Bizlerden Sizlere Notlar

Lütfen çok eşya ve büyük valiz getirmeyin! Araca sığdırmakta zorlanıyoruz!
Trekking tarzı bilekli bot
En az 30 litrelik sırt çantası (Yağmurluklu olanlardan olursa iyi olur
Yağmurdan korunmak için yağmurluk veya panço.
Sentetik kumaşlı pantolonlar. (Kot pantolon kesinlikle önermiyoruz. Islanınca kurumaz ve sizi soğuk tutar.)
Sizi soğuktan koruyacak bir sweat-shirt, kazak veya polar mont.
İhtiyacınız olan günlük ilaçlarınız varsa yanınıza almayı lütfen unutmayınız.
Bir bere ve eldiven çantanızda bulunsun. Bazen çok yükseklerde bir anda soğuk olabiliyor.

KAYIT İÇİN BİZLERE @pesimdengel Instagram adresinden ya da Whatsapp Hattımız: 0549 632 32 32’den ulaşabilirsiniz. Kontenjanlarımız sınrılı sayıdadır. Hoşçakalın.

Comments are closed.